SPORT W WIELKIM MIEŚCIE
SPORTOWO

AUGUST JAKUBIK – ULTRAMARATOŃCZYK ZE ŚLĄSKA

August Jakubik to postać wybitna, której przedstawiać nie trzeba. Wszyscy, którzy interesują się bieganiem zapewne słyszeli o jego osiągnięciach.

August Jakubik ukończył 60 ultramaratonów oraz 133 maratony. W 2012 roku przebiegł 40 maratonów w 42 dni z czego ostatnie 26 maratonów codziennie, uzyskując średni czas 3h 44m 53s.

Jest organizatorem lub współorganizatorem wielu imprez biegowych takich jak: Biegowa Korona Himalajów, Biegowa Korona Ziemi, Panewnicki Dziki Bieg, biegi 24 h i 48 h.

(źródło: http://www.augustjakubik.pl)

Mieszkańcy okolic Parku Śląskiego już w marcu będą mogli poznać pana Augusta osobiście, co więcej, razem z nim będą mogli trenować bieganie. W każdy czwartek od godziny 18 do 20 odbywać się będą treningi pod jego czujnym okiem. Zbiórka pod halą Kapelusz. Treningi są bezpłatne i trwać będą aż do października.

Dodatkowo, także w marcu, rusza cykl imprez rekreacyjnych, w których do zdobycia będzie Parkowa Korona Biegów. Pierwszy wiosenny bieg zaplanowany jest na 23.03.2013r. Długość trasy 10 km. Start o godzinie 11:00

Kolejne w kalendarzu będą: Bieg Parkowa Mila i Bieg Równonocny. Koronę króla biegów zdobędzie zawodnik, który osiągnie najlepszy łączny czas we wszystkich biegach.

Wszystkie zainteresowane osoby odsyłam na stronę Parku Śląskiego, szczegółowe informacje będą także ukazywać się na naszym blogu oraz na fanpage’u.

Mam nadzieję, że te cotygodniowe spotkania będą dla was motywujące i zdecydujecie się razem z nami brać w nich udział. Razem o wiele łatwiej się zmobilizować.

 

Klaudia.

Komentarze (0)

    Dodaj komentarz