SPORT W WIELKIM MIEŚCIE
SPORTOWO

KONFERENCJA PRASOWA W SPRAWIE VI EDYCJI SIELESIA MARATHON

Silesia Marathon: meta i start będzie w… Silesia City Center

Nie wiosną, a wczesną jesienią. Nie spod Spodka, a spod Silesia City Center – organizatorzy Silesia Marathon zapowiadają spore zmiany. Tegoroczna, VI edycja biegu odbędzie się 5 października. Meta i start będą przed Silesia City Center – największym centrum handlowym na Śląsku. Imprezie towarzyszyć będą także dodatkowe wydarzenia dla biegaczy,m.in. półmaraton oraz mini maraton o puchar radia RMF FM. Zapisy do udziału w Silesia Marathon już trwają – poinformowali na dzisiejszej konferencji prasowej organizatorzy imprezy.

 DSCF9022

Nowa meta, nowy start

Już po raz szósty wystartuje Silesia Marathon. Tegoroczna, VI edycja największego maratonu na Śląsku odbędzie się 5 października, a nie jak do tej pory w maju. Powodem jest rosnące z roku na rok zainteresowanie biegaczy imprezą oraz wiele głosów ze strony uczestników poprzedniej edycji.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku na wszystkich imprezach Silesia Marathon można spodziewać się ponad 5 tys. uczestników z Polski i całego świata. Już w tej chwili, na pół roku przed zawodami na liście znajduje się już ponad 300 uczestników. Ale to nie jedyne zmiany w biegu. Start i meta październikowego Silesia Marathonu zaplanowane zostały w Silesia City Center, a dokładnie na jednym z największych placów galerii handlowej – Placu Słonecznym.

Silesia City Center sponsorem maratonu

Nowa lokalizacja jest efektem podpisania przez organizatorów biegu umowy sponsorskiej z Silesią. Tym samym centrum handlowe dołącza do grona dwóch pozostałych sponsorów  PKO BP – sponsora generalnego imprezy i PZU S.A.

DSCF9041

– Szacujemy, że ponad 1000 osób wystartuje w tym roku w głównym maratonie, pozostałe 4000 m.in. w mini maratonie i półmaratonie, które również odbywać będą się w ramach imprezy. Rosnąca skala wydarzenia sprawiła, że wymagało ono nowej, ciekawej lokalizacji startu i mety. Stąd pomysł, aby zorganizować je w Silesia City Center. Co więcej centrum handlowe zdecydowało się także dołączyć do grona sponsorów imprezy – mówi Bohdan Witwicki z Fundacji Silesia Pro Active, dyrektor Silesia Marathonu.

Pobiegnij po zdrowie

Ale zmianie ulegnie nie tylko start i meta. Szykują się także niewielkie zmiany na trasie biegu.  Póki co jednak organizator nie chce zdradzać, jak będzie ona ostatecznie wyglądała. Jedno jest pewne, Silesia Marathon nie ominie najważniejszych punktów w Katowicach znanych z poprzednich edycji. Nowym punktem będzie natomiast Silesia City Center.

DSCF9016

– Przez lata obserwowaliśmy rozwój imprezy. W tym roku postanowiliśmy, że Silesia musi stać się częścią tego wydarzenia. Silesia Marathon zwieńczy cykl imprez prozdrowotnych, promujących aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie, ruch, który rozpoczyna się  w Silesia City Center już w maju. Będzie to jedno z największych wydarzeń, jakie w tym roku zaplanowaliśmy w galerii – zapowiada Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center. I dodaje: – Przyciągając do siebie maraton, mamy nadzieję namówić do udziału w nim, wspólnie z organizatorem, jeszcze większą grupę pasjonatów biegania – mówi.

Silesia Marathon to największa tego typu impreza na Śląsku. W ubiegłorocznych biegach w ramach Silesia Marathon udział wzięło około 2000 osób, z czego prawie 850 osób w biegu głównym. Impreza cieszyła się także zainteresowaniem obcokrajowców. Startowali w niej biegacze aż z 14 krajów m.in.  Austrii, Holandii, Ukrainy, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Serbii, Rosji. Przygotowania pierwszych biegaczy do maratonu ruszyły już 5 kwietnia. Odbywają się one w ramach oficjalnych treningów Silesia Marathon.

DSCF9035

DSCF9047

Komentarze (0)

    Dodaj komentarz