SPORT W WIELKIM MIEŚCIE
SPORTOWO

MARATON ZUMBY W PARKU ŚLĄSKIM

Kubanka Regla Hernandez – Madej znów dała czadu. Podobnie zresztą jak inni instruktorzy z chorzowskiego Multi Fitness Clubu, którzy prowadzili dziś przy Kanale Regatowym Maraton Zumby. Wspólnie tańczyło około dwieście osób!

Zumbatony odbywały się też w zeszłym roku. Bezpłatne zajęcia są prawdziwym hitem. Podczas odbywających się zazwyczaj na Dużym Kręgu Tanecznym zajęć zawsze dopisuje frekwencja. Nie inaczej było dzisiaj. – Przychodzę tu specjalnie dla Regli – nie ukrywa fascynacji sympatyczną prowadzącą Anna Chruszcz z Katowic. – Przy zumbie człowiek się świetnie bawi. W ogóle nie czuje się zmęczenia.

Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdą niedzielę do końca września. Rozpoczynają się o godzinie 12. – Planujemy też kilka maratonów. Harmonogram będzie bardzo napięty – zapowiada Joanna Karweta, która koordynuje bezpłatne cykle sportowe w Parku Śląskim.

Uczestniczki maratonu tańczyły przez kilka godzin. Atmosfera była wyśmienita .Katarzyna Sordyl ze Świętochłowic na zajęcia zumby uczęszcza od dwóch lat. – Trening zazwyczaj trwa godzinę. Instruktorzy się zmieniają. Jest bardzo wesoło i rytmicznie – przyznaje. – Po takich ćwiczeniach człowiek nabiera sporo pozytywnej energii.

źródło: PARK ŚLĄSKI

Osobiście, nigdy nie byłam na tego typu zajęciach. Parę razy próbowałam  swoich sił na aerobicu i stepie ale kompletnie mnie to nie wciągnęło. Należę do tych osób, które lubią się zmęczyć na rowerze, na rolkach czy biegając. Zumba to dla mnie absolutna nowość i chociaż ani przez moment nie przeszło mi przez myśl, by dołączyć do zacnego grona uczestniczek dzisiejszego maratonu, muszę przyznać, że widok 200 osób wykonujących te same ruchy w rytm muzyki był bardzo imponujący. 🙂

zumba

zumba2

zumba3

zumba4

zumba5

zumba6

zumba8

zumba9

zumba10

zumba11

 

Komentarze (0)

    Dodaj komentarz