SPORT W WIELKIM MIEŚCIE
SPORTOWO

RUNMAGEDDON – TRWA BUDOWA TORU NA SŁUŻEWCU

Do startu Runmageddonu – ekstremalnego biegu z przeszkodami – pozostało już tylko dwa tygodnie. Na terenie Toru Służewiec w Warszawie trwają intensywne prace przy montażu ponad 30 konstrukcji, które zamienią niewinny bieg na dystansie 10 km w istne piekło! W najbliższą sobotę (5 kwietnia) na Służewcu odbędą się treningi z wykorzystaniem części przeszkód Runmageddonu. Bedą to drugie zajęcia, pierwsze miały miejsce 29.03.2014.

Ekipa ustawiająca przeszkody rozpoczęła swoją pracę w ubiegłym tygodniu. Do ich montażu wykorzystywane są różne materiały – m.in. deski, liny, opony, łańcuchy. Aby warunki biegu były jeszcze trudniejsze organizatorzy wykorzystują naturalne uwarunkowania Toru Służewiec i umieszczają część konstrukcji np. na podmokłych terenach.
Dotychczas powstało kilkanaście z ponad 30-u przeszkód, które docelowo zostaną zamontowane na trasie Runmageddonu. O stopniu trudności 10 kilometrowej trasy mogą świadczyć nazwy niektórych z nich, m.in. komandos, deptanie szałasu, koszmar wulkanizatora, tarzan, marzenie goryla, ściany płaczu. Ich pokonanie będzie wymagało wiele wysiłku i zaangażowania! Będzie ciężko, wysoko, mokro, lepko, chybotliwie, nierówno i ślisko. Wszystko po to, aby biegacze mogli poczuć, jak wielką frajdę sprawia intensywny wysiłek fizyczny i dotarcie do mety tak wymagającego biegu!

test_trasy1

test_trasy229 marca o godzinie 11 zawodnicy przygotowujący się do startu w Runmageddonie mogli po raz pierwszy ćwiczyć na prawdziwych przeszkodach. Podobne zajęcia na terenie Toru Służewiec odbędą się również w sobotę, 5 kwietnia. Warto zapisać się wcześniej, limit miejsc to 50 osób!
„Sobotnie zajęcia z BOOT CAMP POLSKA będą wyjątkową okazją, aby wypróbować część przeszkód Runmageddonu. Na potrzeby treningów udostępnimy 7 z ponad 30-u konstrukcji, które będą czekały na zawodników 13 kwietnia.  Na zajęcia może wpaść każdy, wystarczy tylko wcześniej zarejestrować się na stronie BCP. Mamy sygnały, że na trening wybierają się ludzie z całej Polski.” – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

test_trasy5

test_trasy6

Z przeszkodami Runmageddonu, które zostaną wykorzystane podczas treningów zapoznali się już trenerzy BOOT CAMP POLSKA, którzy poprowadzą sobotnie zajęcia. Wnioski z testu można podsumować krótkim- będzie PIEKŁOOO!

Komentarze (0)

    Dodaj komentarz