SPORT W WIELKIM MIEŚCIE
PRZEPĘDŹ RAKA ZA PIĄTAKA

RUSZA AKCJA: PRZEPĘDŹ RAKA ZA PIĄTAKA

Już we wtorek, 21 października, Fundacja ISKIERKA zainauguruje kampanię „Przepędź raka za piątaka”.

W tym dniu pokonamy biegiem trasę prowadzącą przez trzy miasta: Zabrze, Chorzów i Katowice.

W każdym z tych miejscowości funkcjonują oddziały onkologii dziecięcej, którymi opiekuje się ISKIERKA, dlatego też do sztafety biegowej staną nie tylko rodzice i przyjaciele podopiecznych Fundacji, ale też kandydaci na prezydentów tych trzech śląskich miast.

W imieniu Fundacji serdecznie zapraszam do kibicowania biegaczom na blisko 30-kilometrowej trasie oraz do rozmów z:

prezes Fundacji ISKIERKA – Jolantą Czernicką–Siwecką,

rodzicami podopiecznych Fundacji,

kandydatami na włodarzy Zabrza, Chorzowa i Katowic,

lekarzami małych pacjentów.

Aby zobaczyć współpracę między trzema śląskimi miastami, zapraszam na jeden z trzech głównych punktów trasy (punktów wymiany):

1) Zabrze, skwer przed Kliniką Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej, przy ul. 3 maja, w pobliżu pomnika Wincentego Pstrowskiego – godz. 18.00 (rozpoczęcie biegu),

2) Chorzów, parking przed Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr Edwarda Hankego (ul. Truchana 7) – godz. 19.30,

3) Katowice, plac przed Bazyliką Ojców Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach – godz. 21.30.

grafika

W nadziei na Państwa obecność i wsparcie w nagłośnieniu akcji, zapraszam również na uroczysty finał sztafety z udziałem wszystkich uczestników biegu, który odbędzie się o godzinie 21.45 na parkingu przed Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym ŚUM w katowickiej Ligocie (ul. Medyków 16).

Szczegółowa trasa sztafety jest dostępna pod adresem:

http://bit.ly/10UcPRk

 

Kampania „Przepędź raka za piątaka” ma na celu zachęcenie śląskich miłośników biegania do udziału w Łódź Maraton 2015. Każdy, kto zgłosi swój udział w łódzkim biegu, może dokonać darowizny na rzecz jednego z czterech podmiotów, w tym Fundacji ISKIERKA. Przelew jest dobrowolny, a minimalna kwota przelewu wynosi 5 złotych (plus opłata startowa). Każda przelana przez uczestników złotówka zostanie podwojona przez Fundację Dbam o Zdrowie. Pieniądze zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny dla Fundacji ISKIERKA.

 

Więcej informacji na temat akcji „Przepędź raka za piątaka” można znaleźć pod adresem:

https://www.facebook.com/PrzepedzRaka

Komentarze (0)

    Dodaj komentarz