SPORT W WIELKIM ŚWIECIE

SPORT W WIELKIM ŚWIECIE

Sport w wielkim świecie

Powoli żegnamy się z zimą, a to może oznaczać tylko jedno – ciepłe dni pozwolą na jeszcze większą aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Czas uzupełnić endorfiny i razem z przyjaciółmi odkryć własne możliwości. Pomysłów na sportowe popołudnia oraz weekendy jest tak wiele, że bez obaw każdy znajdzie coś dla siebie. Uwolnij swoją energię i pozwól sobie na sport i dobrą zabawę.

Rower bez wymówek

O korzyściach płynących z uprawiania sportu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym bardziej pozytywny jest fakt, że coraz więcej miast stawia właśnie na aktywność swoich mieszkańców, w tym dzieci. Biegi okolicznościowe, spotkania warsztatowe i zajęcia na świeżym powietrzu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Chętnie zamieniamy autobus lub samochód na spacer czy rower. Ci, którzy do tej pory szukali wymówek, dziś mają ich znacznie mniej, bowiem z roku na rok coraz więcej miast oddaje do dyspozycji mieszkańców rowery miejskie. Niedawno do rowerowego miasta dołączył m.in. Lublin, w którym cały czas powstają ścieżki rowerowe, jak i punkty wypożyczania rowerów. Ich największą zaletą jest to, że dotrzesz nimi praktycznie wszędzie. Rowery to pasja, którą łatwo można się zarazić. Słusznie zresztą, bo pożytku płynącego z jazdy rowerem jest naprawdę sporo. Przede wszystkim wspomaga odchudzanie, zapobiega powstawaniu żylaków i poprawia wydajność organizmu. Ogromnym atutem jest także możliwość poznawania nowych miejsc wraz z bliskimi osobami i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Rozruszaj nogi

Także miłośnicy biegania nie powinni czuć się zawiedzeni. Parki miejskie, podmiejskie lasy czy ścieżki wzdłuż rzeki to idealne miejsce dla tych, którzy chcą być bliżej przyrody. W wielu miastach organizowane są cotygodniowe biegi, mające na celu integrację i motywację do aktywnego spędzania czasu.

Dla amatorów chodzenia, miasto daje nie mniej możliwości. Jeśli jesteś fanem Nordic Walking, koniecznie odśwież swoje kijki i przygotuj je do ciepłych spacerów. To, co wyróżnia ten sport, to ekstremalne odchudzanie! W trakcie treningu spala się znacznie więcej kalorii niż podczas zwykłego chodzenia. Kolejną zaletą jest chociażby odciążanie stawów, dlatego bez obaw mogą uprawiać go także osoby starsze. Nordic Walking warto stosować także na urlopie. Planujesz wczasy? Koniecznie odwiedź gorące kraje i zachwyć się ich pięknem porzucając samochód na rzecz kijków.

Tunezja (swś)

Wodne szaleństwo

Wielbicielom sportów wodnych pozostaje szukać wody w środku miasta. Znajdą ją na basenach czy pobliskich jeziorach. Polskie morze również przywita ich szeroko zwłaszcza, że Bałtyk nie tylko w okresie letnim cieszy się sympatią turystów. Na pożeraczy ekstremalnych wodnych przygód czeka Egipt. Na wczasach, po wizycie u Tutenchamona zanurkuj w morskich wodach szukając raf koralowych. Windsurfing czy kitesurfing to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zamienić urlop na aktywny wypoczynek. Te niesamowite doświadczenie rozgrzeje Cię w każdy chłodny dzień i przypomni o przygodzie życia.

Egipt (swś)

A jeśli kochasz sporty grupowe, zagraj z przyjaciółmi w kosza lub siatkę. Szkolne boisko, miejska plaża czy osiedlowy park, to idealne miejsce na niedzielną rozgrywkę. Team kobiet kontra team mężczyzn to zawody, które dostarczą nie małych emocji. Dodatkową korzyścią będzie integracja – ze znajomymi i nieznajomymi, którzy zechcą dołączyć do rozgrywek.

Spokojnie, to tylko golf

Pomimo, że golf nie jest w Polsce aż tak popularny jak w Anglii czy Stanach Zjednoczonych, prywatnych pól golfowych powstaje coraz więcej. Sport ten jest świetną formą rozrywki dla osób, które wolą spokojniejsze rozgrywki. Daje jednak nie małe emocje i uczy zdrowej rywalizacji. Pasjonaci golfa powinni na wczasy udać się do Portugalii, gdzie dla pola golfowego wymarzoną scenerię tworzą niezapomniane, południowe krajobrazy.

 Portugalia (swś)

Komentarze (1)

  1. http://www.randkidojrzalych.pl - Odpowiedz

    03/03/2015 at 11:21

    Cieszę się, że wreszcie w cieplejsze dni moja aktywność fizyczna ulegnie poprawie, bo w grę wchodziły jedynie sporty pod dachem.

Dodaj komentarz