SPORT W WIELKIM MIEŚCIE
SPORTOWO

NORDIC WALKING

NORDIC WALKING cieszy się coraz większą popularnością. Świadczą o tym moje osobiste obserwacje a także fakt, że w dniu wczorajszym podczas Pikniku Nordic Walking w ramach Silesia Marathon, którego organizatorem był Szymon Słoma, na starcie pojawiło się około 50 osób, którym nie przeszkadzała kiepska pogoda i co chwilę padający deszcz.

Wiele osób pisze do nas prywatne wiadomości, zadając pytania o rodzaj kijów jakie należy kupić, o prawidłowy sposób chodzenia itd. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę WALKING SPORT, na której znajdują się odpowiedzi na najważniejsze pytania a także zachęcam do wykupienia kilku lekcji z trenerem, który pokaże jak prawidłowo chodzić, używać kijów oraz jak rozgrzewać się przed i rozciągać po treningu.

Na wszelki wypadek jednak, poprosiłam Szymona o wypunktowanie kilku najważniejszych kwestii dotyczących nordic walking i tak oto powstały „Złote myśli dla osób rozpoczynających przygodę z nordic walking” 🙂

1. WYBÓR KIJKÓW ich długość powinna być stała, regulowana długość może utrudnić trening, dlatego, tego rodzaju sprzęt powinien być dobrej jakości, by uniknąć składania podczas podróży. Kije z regulowaną długością polecane są osobom, które często się przemieszczają, wybierają na wycieczki itp. gdyż z łatwością można je przypiąć do plecaka. Wybierając stałe kijki najlepiej je wcześniej wypróbować. Powinny być one dostosowane do naszego wzrostu, ich waga także powinna być odpowiednia. Jeżeli nie mamy możliwości by „przymierzyć” sprzęt, przed zakupem skorzystajmy ze wzoru: nasz wzrost razy 0,68. Dzięki temu możemy być pewni, że kijki zostały prawidłowo dobrane.

2. STRÓJ SPORTOWY powinien być wygodny i dopasowany do panujących warunków atmosferycznych. Jeśli trenujemy wieczorem warto pomyśleć o odblaskach.

3. TRENING należy podjąć decyzję: chodzę w grupie czy samodzielnie? Samodzielnie można trenować o każdej porze dnia, jednak grupie jest raźniej, dzięki temu możemy nawiązać nowe kontakty i miło spędzić czas w sympatycznym gronie. Na Śląsku można znaleźć bezpłatne zajęcia w grupie oraz takie, które prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Dla osób, które od dawna trenują nordic walking i chciałaby uczyć innych, przygotowane są kursy na trenera. Po zdanym egzaminie otrzymuje się  legitymację instruktora rekreacji ruchowej. Absolwent kursu uzyskuje uprawnienia zawodowe zgodne z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Więcej informacji TUTAJ.

A teraz coś co lubimy najbardziej czyli zdjęcia. Poniżej relacja z Pikniku Nordic Walking, który odbył się 11 maja w Parku Śląskim.

nordic

nordic2

nordic3

nordic4

nordic start 2

nordic start

meta donia

meta

meta2

metaa

nagrody

nagrody2

nagroda plecak

kije

grupowe

grupowe donia

grupowe 2

nordic5

Sport w wielkim mieście reprezentowała Dominika, która wystartowała wraz ze swoją mamą. To doskonały przykład, że nordic walking to dyscyplina dla wszystkich, która łączy pokolenia.

Klaudia.

Komentarze (0)

    Dodaj komentarz