PIŁKARZE Z KATOWIC MOGĄ ZOSTAĆ MISTRZAMI EUROPY. POTRZEBUJĄ JEDNAK POMOCY.

PIŁKARZE Z KATOWIC MOGĄ ZOSTAĆ MISTRZAMI EUROPY. POTRZEBUJĄ JEDNAK POMOCY.

Drużyna z Katowic grająca w 6-cio osobową piłkę nożną może zostać mistrzem Europy podczas rozgrywanych we wrześniu w Słowenii zawodów EMF Ligii Mistrzów. Żeby jednak spełniło się jej marzenie, piłkarze potrzebują pomocy kibiców.

Jest szansa na mistrzostwo!

Chociaż 6-cio osobowa piłka nożna nie jest w Polsce tak popularna i znana jak tradycyjna piłka, to już wkrótce może znaleźć się na ustach wszystkich kibiców nad Wisłą. Wszystko za sprawą drużyny piłkarskiej Dentim Clinic Katowice. Ekipa w tym roku nie miała sobie równych. Zespół zaliczył 14 meczy ligowych strzelając w sumie 149 bramek, ostatecznie zdobywając –  najpierw Final Eight Puchar Katowic, a w lipcu podczas turnieju w Warszawie Fortuna Puchar Polski Playarena 2017.

To właśnie dzięki temu ostatniemu zwycięstwu, zespół ma teraz spore szanse na tytuł mistrza Europy. Już 7-10 września w słoweńskim Terme Čatež  zorganizowane zostaną  kolejne rozgrywki EMF Ligii Mistrzów. Zmierzą się w nich najlepsze, sześcioosobowe drużyny z całej Europy –  w sumie ponad 80 drużyn z całego kontynentu!  Żeby jednak móc wyjechać na zawody, drużyna potrzebuje pomocy kibiców.

 

Sportowcy potrzebują pomocy kibiców

Drużyna ze strony Playareny ma zagwarantowane już m.in. wyżywienie, zakwaterowanie na miejscu oraz opłatę na start w zawodach. Żeby jednak zwiększyć sportowe szansę na zwycięstwo, ekipa musi zebrać jeszcze na m.in. trenera, fizjoterapeutę oraz napoje izotoniczne, a także przejazd. Piłkarze się nie poddają. Już rozpoczęli zbiórkę przez portal PolakPotrafi.pl. Do pomocy może przyłączyć się każdy!

– Liczymy na wsparcie fanów piłki nożnej oraz kibiców. Mamy nadzieję, że z ich pomocą uda nam się zebrać pieniądze na te elementy, które zapewnią nam jeszcze lepszy start w zawodach. Jesteśmy zdeterminowani i gotowi godnie reprezentować Polskę. Dla każdego z chłopaków start w Lidze Mistrzów to okazja, żeby pokazać swoje umiejętności na arenie międzynarodowej i zmierzyć się z najlepszymi w Europie – mówi Marcin Rosiński, kapitan drużyny Dentim Clinic Katowice.

Szanse na podium są spore. – Nasza kadra to zawodnicy na co dzień grający w śląskich klubach III i IV ligi m.in. Szombierki Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry czy Podlesianka Katowice. Chłopaki wiedzą więc, jak ważna jest ciężka praca w drodze po zwycięstwo. Treningi do mistrzostw już trwają. Rozpoczęliśmy je w lipcu zaraz po powrocie z Pucharu Polski. Cała drużyna jest w świetnej formie. Ostatnie zwycięstwa i zdobyte puchary tylko zaostrzyły nasz apetyt na walkę o kolejny tytuł  –  zapewnia kapitan.

W zbiórce piłkarzom można pomóc wchodzą na portal PolakPotrafi.pl i odnajdując w zakładce sport projekt „Reprezentujemy Polskę podczas Ligii Mistrzów”. Pieniądze można wpłacać poprzez portal.

 

Link do zbiórki: https://polakpotrafi.pl/projekt/reprezentujemy-polske-podczas-ligi-mistrzow-w-slowieni

 Zobacz co mówią sami piłkarze:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=O48q3ESKVGQ

 

Europejska Federacja Minifutbolu (EMF) jest organem administracyjnym minifutbolu w Europie (część Światowej Federacji Minifutbolu) – analogicznie jak w przypadku tradycyjnej piłki nożnej (jedenastoosobowej), gdzie UEFA jest częścią FIFA. Europejska Federacja Minifutbolu zrzesza 28 narodowych związków, w tym Polskę.  EMF organizuje Mistrzostwa Europy dla drużyn narodowych oraz coroczny turniej Ligi Mistrzów dla drużyn klubowych (na który właśnie jedziemy). Tegoroczny turniej Champions League będzie rozgrywany przez cztery dni na boiskach słoweńskiego Terme Catez. Weźmie w nim udział 85 najlepszych zespołów z całej Europy. W pierwszej fazie turniej będzie rozgrywany w grupach, a potem systemem pucharowym. Jest to najważniejszy i najbardziej prestiżowy turniej piłki nożnej 6-osobowej, w jakim można uczestniczyć w Europie.

Komentarze (0)

    Dodaj komentarz